Naczynia Bio cookas  8400zł

Singielas  6500zł

Patelnia Bio cookas  3500zł

ZDROWIE TO SKARB

Coraz częściej zjadając posiłek zastanawiamy się czy nie zawiera on za dużo tłuszczów, za dużo soli czy wody. Sposób naszego odżywiania pozostawia wiele do życzenia. Niestety sporo złych przyzwyczajeń wynika z tradycji tłustej, ciężkostrawnej, polskiej kuchni. Według Światowej Organizacji Zdrowia niewłaściwe odżywianie ma bardzo szkodliwy wpływ na nasze zdrowie.

Nadmiar tłuszczu – po spożyciu potraw przygotowanych w sposób tradycyjny, tłuszcz zatrzymuje się w naszym organizmie powodując podniesienie poziomu cholesterolu prowadząc tym samym do bardzo wielu poważnych chorób. Nadmiar cholesterolu nie boli ale jest cichym zabójcą. Jego podwyższony poziom powoduje przyspieszenie miażdżycy, czego następstwem jest zwężenie naczyń, a nawet ich zatkanie. Prowadzi do chorób niedokrwienia serca, zawału i udaru mózgu, czyli chorób grożącym kalectwem, a nawet śmiercią.

Nadmiar soliz ustaleń Polskiego Towarzystwa Kardiochirurgicznego wynika, że przeciętny Polak spożywa aż dziesięciokrotnie więcej soli niż zalecają normy żywieniowe. Nadmiar soli w naszym organizmie jest bardzo szkodliwy dla zdrowia. Udary mózgu, nadciśnienie tętnicze, nowotwory żołądka, cukrzyca czy otyłość to tylko niektóre choroby wywołane spożywaniem zbyt dużej ilości słonych potraw. Najlepszym sposobem zmniejszającym spożycie soli jest ograniczenie jej używania podczas przygotowywania posiłków i dosalania przy stole.

Nadmiar wody – tradycyjne gotowanie w wodzie np. warzyw, powoduje wypłukanie z nich ok. 40% witamin i składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Witaminy i mikroelementy podczas tradycyjnego gotowania przedostają się do wody, wyparowują, a następnie odcedzane są wraz z wylewaną wodą.

CZAS NA ZMIANY

Zdrowe odżywianie ma ogromny wpływ na życie nasze, naszych dzieci i naszych wnuków. Odżywianie to proces polegający na dostarczaniu pokarmu każdej żywej komórce. Od tego, co zjemy zależy to, jak wyglądamy, jakie jest nasze samopoczucie i co najważniejsze, jaki jest stan naszego zdrowia. Zdrowe gotowanie to takie, w czasie którego nie stosuje się tłuszczu, soli i zbyt dużej ilości wody, a mimo to potrawa jest smaczna, bogata w niezbędne składniki mineralne i wartości odżywcze. W trosce o Państwa zdrowie, wprowadzamy na rynek unikalny, opatentowany system zdrowego i szybkiego gotowania; naczynia BIO COOK. Łączy je najwyższa jakość, ekskluzywny styl oraz dbałość o zdrowie.

NACZYNIA BIO COOK

Naczynia BIO COOK wykonane są ze stali szlachetnej 18/10, materiału o doskonałych walorach wytrzymałościowych i higienicznych. Właśnie z takich materiałów wytwarzane są narzędzia chirurgiczne czy stomatologiczne. Każde z naszych naczyń jest rezultatem ponad 20 różnych operacji. Każda z nich wymaga perfekcyjnego wykonania, a w końcowym etapie produkcji naczynia podlegają rygorystycznej kontroli. Kolejną cechą charakterystyczną naczyń BIO COOK jest wysoka gęstość materiału, przypadająca na jednostkę powierzchni, dlatego potrawy przygotowane w naczyniach BIO COOK długo zachowują świeżość. Wykorzystana technologia pozwala na produkcję naczyń doskonałych, umożliwiających gotowanie z minimalną ilością wody, bez tłuszczu, bez soli, a także przygotowanie kilku potraw jednocześnie na jednym źródle ciepła. Naczynia BIO COOK wykonane zostały w sposób pozwalający na lepsze przekazywanie ciepła, przy minimalnym zużyciu energii. Specjalne dno warstwowe akumuluje ciepło i rozprowadza je równomiernie po całym naczyniu, co pozwala na gotowanie potraw w ich naturalnych tłuszczach i sokach oraz zapewnia niebywałą oszczędność energii. Specjalny kształt krawędzi zabezpiecza przed wyciekaniem zawartości naczyń. Naczyń BIO COOK można używać do wszystkich rodzajów kuchni: elektrycznych, gazowych, indukcyjnych, ceramicznych itd. Wszystkie naczynia BIO COOK zostały wykonane z myślą o kuchni oszczędnej i przede wszystkim zdrowej.

UTRZYMANIE CZYSTOŚCI

Przed pierwszym użyciem należy umyć naczynia w gorącej wodzie, następnie używając środka do mycia naczyń ze stali nierdzewnej, wyczyścić wewnątrz i na zewnątrz. Do mycia powierzchni zewnętrznych ścian naczyń używamy miękkiej gąbki, natomiast ścianki wewnętrzne i dno naczynia można czyścić szorstką stroną gąbki. Po opłukaniu całą czynność należy powtórzyć. Najlepszym rozwiązaniem jest mycie naczyń natychmiast po użyciu lub napełnienie ich wodą. W ten sposób nic nie przyschnie i nie będzie problemów z usunięciem resztek potraw. Nie używać do czyszczenia metalowych szczotek, drapaczek, noży oraz innych ostrych przedmiotów. Nie używać także „szorstkich” środków do czyszczenia gładkich powierzchni zewnętrznych. Aby wyroby ze stali szlachetnej zachowały swój blask, zaraz po umyciu należy wytrzeć je do sucha ściereczką flanelową lub frotą. Woda zawiera dużo chloru i wapnia, który pozostawia plamy na tak szlachetnym materiale. Wyroby BIO COOK używane i konserwowane zgodnie z zasadami, zawsze będą wspaniałą ozdobą każdej nowoczesnej kuchni. Wewnątrz naczynia może pojawić się biały nalot w postaci kropek, który nie daje się usunąć podczas mycia. Jest on spowodowany zbyt dużą ilością kamienia w wodzie. Nalot można usunąć przy użyciu kilku kropel cytryny lub octu. Przegrzanie naczynia może spowodować pojawienie się plamek w kolorze tęczy. W żadnym wypadku wymienione wyżej zjawiska nie mają wpływu na funkcjonalność poszczególnych naczyń kuchennych BIO COOK i nie podlegają gwarancji. Płomień nie może absolutnie wychodzić poza dno naczynia ponieważ, uchwyty, choć są bardzo wytrzymałe, mogą ulec zniekształceniu spowodowanemu wysoką temperaturą.

OGÓLNE ZASADY GOTOWANIA

W celu prawidłowego użytkowania naczyń BIO COOK należy stosować się do następujących instrukcji:

  • naczynia powinny być wypełnione produktami w objętości od 1/2 do 2/3.
  • nałożona pokrywka powinna posiadać taką samą średnicę jak naczynie.
  • po rozpoczęciu gotowania należy zamknąć pokrywkę przez jej przekręcenie o pół obrotu. W ten sposób pomiędzy krawędzią naczynia i pokrywką powstaje pierścień z pary wodnej, który zabezpiecza przed ucieczką pozostałej pary z naczynia.
  • jeżeli para wodna wydostaje się z naczynia, oznacza to, że temperatura wewnątrz naczynia jest zbyt wysoka i należy zmniejszyć dopływ ciepła.
  • podczas gotowania nie należy zdejmować i podnosić pokrywki. Jeżeli będzie to konieczne wówczas należy skompensować straty pary wodnej przez dodanie odpowiedniej ilości wywaru.
  • podczas gotowania żywności ilość wody do tego użytej powinna być równa ilości wywaru, który chcemy uzyskać po zakończeniu procesu gotowania.
  • w celu przygotowania zupy lub ugotowania warzyw należy dodać taką ilość wody, aby przykrywała warzywa
  • naczynia BIO COOK doskonale nadają się także do przygotowywania potraw w sposób tradycyjny

NOWE METODY GOTOWANIA

Gotowanie z niewielką ilością wody ( warzywa ) – opiera się na podstawowym założeniu, że niemal wszystkie produkty spożywcze zawierają w sobie wystarczającą ilość wody, zatem nie trzeba jej dodawać do gotowania. Wystarczy tylko tę wodę w prawidłowy sposób wykorzystać. Przygotowane, umyte i jeszcze mokre warzywa umieszczamy w nienagrzanym naczyniu (wypełniamy je do 2/3 pojemności), dodając pół szklanki wody. Naczynie przykrywamy i włączamy źródło ciepła na średnią temperaturę. Po kilku minutach zaobserwujemy uchodzącą parę. Jest to także moment, kiedy zmniejszamy dopływ ciepła do minimum. Jeśli nie jest to konieczne, nie należy podnosić pokrywki w czasie gotowania, gdyż powoduje to wydostawanie się pary wodnej na zewnątrz. Jeśli jednak musimy to zrobić, po podniesieniu pokrywki wystarczy dodać 1 łyżkę wody i ponownie przykryć naczynie. W trakcie procesu gotowania para wodna unosi się i osiada na wewnętrznej stronie pokrywki, a następnie po skropleniu powraca na dno naczynia. W ten sposób proces gotowania odbywa się w zamkniętym obiegu pary.

Smażenie bez tłuszczuten sam proces umożliwia nam smażenie mięsa bez dodatku tłuszczu. W tradycyjnym procesie smażenia, tłuszcz potrzebny jest do tego, żeby nie spalić naczynia. Teraz do smażenia potraw nie potrzebujemy żadnego tłuszczu: smalcu, oleju czy margaryny. Należy podkreślić, że wpływa to na znaczne odciążenie domowego budżetu. Sposób smażenia: Rozgrzać naczynie do średniej temperatury. Po 3-4 minutach sprawdzić temperaturę wlewając kilka kropel wody do naczynia. Jeśli krople wody rozpryskują się i toczą po dnie, można włożyć mięso. Smażyć je do momentu zrumienienia, przy czym nie należy podważać mięsa widelcem. Po 2-3 minutach smażenia mięso oddzieli się od dna i wtedy można je łatwo odwrócić na drugą stronę. Usmażone w ten sposób mięso jest znacznie smaczniejsze od mięsa smażonego na tłuszczu.

SPECJALNE METODY GOTOWANIA

Gotowanie na parzegotowanie potraw w wodzie powoduje utratę wszystkich witamin i soli mineralnych. W wyniku procesu gotowania w wodzie pożywienie staje się rozgotowane i jałowe. Przy zastosowaniu naczyń BIO COOK produkty można gotować z wykorzystaniem pary wodnej, w specjalnym naczyniu z otworowym dnem, nałożonym na naczynie zawierające gotującą się wodę lub wywar. Gotowanie odbywa się wyłącznie dzięki ruchowi pary wodnej, a rezultatem końcowym jest zwarta i dużo zdrowsza potrawa.

Równoczesne gotowanie kilku potrawprzez odpowiednie zestawienie naczyń, wkładek i misek, można w tym samym czasie piec mięso, parować warzywa, gotować przystawki lub zupę na jednym źródle ciepła. Pierścień redukcyjny pozwala na umieszczenie jednego naczynia w drugim. Miska po ułożeniu w pozycji odwrotnej na naczyniu, w którym jest gotowana potrawa, tworzy gorącą powierzchnię, na której można ustawić kolejne naczynie, dzięki czemu uprzednio gotowana żywność pozostaje gorąca.

NACZYNIA BIO COOK

Naczynia BIO COOK gwarantują smaczne i zdrowe potrawy, nawet tym, którzy nie chcą się wyrzec aromatu masła, zapachu oleju lub swoich własnych przepisów. Każdy może gotować zgodnie ze swoimi własnymi przyzwyczajeniami.

My zalecamy stosowanie zdecydowanie mniejszej ilości tłuszczu ,mniejszej ilości wody oraz ograniczenie soli.

Rezultatem przygotowywania posiłków w naczyniach BIO COOK jest zawsze lekka i zdrowa potrawa, o idealnej konsystencji.

garnki-wieża-exito
garnek-miarka
wszystkie-garnki-exito
garnek-dziurawy
garnuszek-exito
tarka-exito
garnek-exito
naczynie