MASAŻER DO STÓP 4 980zł

Po długim, męczącym dniu ciągłego chodzenia, masaż stóp jest czymś co zadowoli każdego. Pomaga się odprężyć, a także ma wiele korzyści terapeutycznych zarówno dla zdrowia fizycznego jak i psychicznego.

W refleksologii, medycynie alternatywnej, masaż stóp jest kluczowym elementem. Na stopach mieszczą się receptory, czyli zakończenia nerwowe, odpowiadające wszystkim narządom i układom ciała. Gdy są masowane mają działanie terapeutyczne. Eksperci twierdzą, że masaż stóp sprzyja poprawie ogólnego stanu zdrowia. Istnieje wiele badań, które wspierają jego korzyści dla ludzi w każdym wieku.

Masaż stóp można robić samemu, nie jest potrzebny do tego wykwalifikowany terapeuta, a najlepszym momentem jest czas przed pójściem spać.

Oto niektóre z korzyści zdrowotne takiego masażu:

Poprawia krążenie krwi

Krążenie w stopach jest często ograniczone przez ciasne i niewygodne obuwie. Ponadto, mięśnie w nogach nie wykonują wtedy żadnego ruchu, co przyczynia się do nieprawidłowego krążenia. Aby poprawić krążenie kończyn dolnych, masaż jest jedną z najlepszych opcji. 10- 15 minut masażu stóp może znacznie poprawić krążenie w kończynach dolnych. Jest to szczególnie ważne dla chorych na cukrzycę, którzy są w grupie podwyższonego ryzyka wystąpienia neuropatii obwodowej. Ten problem występuje wówczas, gdy tkanki i nerwy w kończynach, rąk jak i nóg, nie uzyskują, ze względu na słabe krążenie, wystarczającej ilości składników odżywczych i tlenu. Może to prowadzić do drętwienia, mrowienia i pieczenia.  Masaż poprawia czynność naczyń krwionośnych u osób, które go wcześniej nie wykonywały. Oznacza to, że masaż jest korzystny dla ludzi, niezależnie od ich poziomu aktywności fizycznej.

Wpływa na zdrowy sen

Każdego dnia borykamy się z różnymi problemami, co wpływa później na jakość naszego snu. Krótki masaż jest bardzo pomocny, aby zrelaksować ciało i nadać spokojny sen. Jednakże, idealny jest masaż całego ciała przed pójściem spać. Cały proces masażu stymuluje receptory i ułatwia swobodny przepływ energii. Daje to głęboki relaks i pozwala spać spokojnie.

Walczy ze stresem i niepokojem

Większość z nas czuje się zestresowanym lub ma lęki od czasu do czasu. Masaż stóp może pomóc w zmniejszeniu stresu i niepokoju. Jest to bardzo prosty i skuteczny środek. Dociskając określone receptory na stopach tworzy się odpowiedź w układzie nerwowym, który sprzyja relaksacji. Reakcje te mogą powodować obniżenie poziomu stresu i niepokoju.

Łagodzi bóle odcinka krzyżowo-lędźwiowego

Ci, którzy cierpią z powodu bólu dolnego odcinka kręgosłupa powinna masować stopy codziennie przed snem. Masaż wykonujemy za pomocą MASAŻERA, naciskając punkty znajdujące się po wewnętrznej stronie stóp, przez około 5 minut. Refleksologia stóp jest skutecznym sposobem w zmniejszaniu przewlekłego bólu pleców. Masaż stóp przynosi często lepsze wyniki niż tradycyjny masaż dolnego odcinka kręgosłupa.

Redukuje ból stóp i inne przewlekłe bóle

Dobry masaż stóp może zrelaksować nogi, rozciągnąć i uspokoić mięśnie, a także zmniejszyć obrzęk.

Obniża ciśnienie krwi

Wysokie ciśnienie krwi może powodować wiele problemów. Regularny masaż stóp może pomóc obniżyć ciśnienie krwi, co z kolei wpływa na zmniejszenie ryzyka wystąpienia innych chorób.

Przeprowadzone analizy pozwoliły stwierdzić, że regularnie wykonywany masaż stóp obniża zarówno ciśnienie skurczowe jak i rozkurczowe u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym. To powoduje, że u pacjenta zmniejsza się stan niepokoju, a przede wszystkim podnoszą się naturalne zdolności samoregulacji organizmu.

Zapobiega obrzękom kończyn dolnych

Obrzęk kończyn dolnych występuje z powodu nagromadzenia się płynu w nogach, co przekłada się na opuchnięte, bolesne nogi i uczucie sztywności. Słabe krążenie krwi są jednymi z najczęstszych przyczyn obrzęku. Obrzęk może być tak bolesny, że może utrudniać poruszanie się, a nawet powodować zaburzenia snu. Lekkie ćwiczenia, spacery, pływanie lub rozciąganie mogą bardzo pomóc, jednak masaż stóp będzie szybkim i bardzo skutecznym sposobem.

mds4
robot kolor v1-01
STOPY